Allemaal goed en wel, maar hoe vaak moet je korte metten maken met het mos? Eén keer per jaar maakt al een groot verschil! Het is te zeggen: één beurt waarin je twee keer over je gazon heen rijdt met je verticuteermachine. Nadat je in een richting je bodem hebt geverticuteerd, rijf je alles wat los is gekomen bij elkaar en ruim je het op, en rijd je nog eens schuin in de andere richting. Zo heb je zeker alle boosdoeners uit de weg geruimd. Soms is het ook aangewezen om twee keer per jaar te verticuteren, en dan vooral op de plekken die vaak in de schaduw liggen. Daar heeft het mos namelijk het voordeel op gras, omdat het geen nood heeft aan warmte of licht om te groeien. Help je gazon dus een extra handje door ook vlak voor de winter opnieuw te verticuteren.
Verticuteren doe je best bij droog weer, en als het minstens 14°C is, want je gras heeft warmte nodig om te herstellen van deze ingreep. Om dat herstel te verzekeren, is het ook belangrijk om je bodem te bemesten, en als er geen regen op komst is de komende dagen, zelf te besproeien. Als je schrale plekken opmerkt in je gazon, is het verstandig wat bij te zaaien en er ook dan voor te zorgen dat je bodem genoeg water krijgt.
We horen je al denken: om 1 à 2 keer per jaar te verticuteren, schaf ik me geen machine aan hoor. Daarom kan je bij Tuinrama een verticuteermachine huren! Bel naar 016/699613 en reserveer er eentje. We helpen je ook graag met je persoonlijke vragen.
Gebruik je toch liever je eigen materiaal? Dan kunnen we je de Ecoliner 401 van Eliet en de Toro verticuteerder 40 cm aanraden!
Het nóg grondigere werk: doorzaaien
Na het verticuteren kan je je gazon ook laten doorzaaien met een doorzaaimachine. Neem dan even contact met ons op, dan vertellen we je hoe dit werkt en wanneer je dit kan laten uitvoeren, of huur een machine en doe de klus zelf.
We maken graag een planning voor je op!